هدیه کریسمس از کجا آمده است ؟

یکی از دلایل اصلی دریافت هدیه کریسمس ، یادآوری هدیه هایی است که به مسیح پیشکش شده است! درخت مرمکی و طلا و فرنکینسنس.

  • فرنکینسنس عطری است که در پرستش یهودیان به کار می‌رود و به عنوان هدیه نشان می‌دهد که مردم عیسی‌مسیح را عبادت می‌کنند. ​
  • طلا با پادشاهان در ارتباط بود و مسیحیان معتقد بودند که عیسی‌مسیح پادشاه پادشاهان است. ​
  • درخت مرمکی عطری بود که بر روی اجساد مرده قرار داده می‌شد تا به آن‌ها حس خوبی بدهد و به عنوان هدیه، نشان می‌داد که مسیح رنج می‌برد و می‌میرد. ​

هدیه کریسمس از کجا آمده است ؟

خود کریسمس در واقع در مورد هدیه بزرگی است که خدا در حدود ۲۰۰۰ سال قبل به دنیا داده بود! یکی از مشهورترین آیات انجیل می‌گوید : خدا دنیا را اینقدر دوست داشت که تنها پسرش را به آن هدیه داد، بنابراین هر کسی به او اعتقاد داشته باشد نه تنها از بین نمی رود بلکه به زندگی جاوید دست پیدا خواهد کرد.

کادو در کریسمس

اعتقاد هدایه های کریسمس در کشور های مختلف​

در سراسر جهان خانواده‌ها و دوستان به یکدیگر هدیه می‌دهند. بیشتر بچه‌ها در سراسر دنیا به یک هدیه کریسمس اعتقاد دارند؛ که اغلب آن را سنت نیکولاس، بابا نوئل یا پدر کریسمس می خوانند. اما در قسمت‌هایی از آلمان، اعتقاد دارند که مسیح مهربان برایشان هدیه می آورد. در اسپانیا اعتقاد دارند مردان خردمند این کار را انجام می دهند و در بخش‌هایی از ایتالیا باور دارند این یک بانوی سالخورده به نام Befana است که برای کودکان هدیه می آورد.​ این هدایا نیز در مکان‌های مختلف قرار داده می شوند. در بیشتر کشورهای اروپایی، این هدایا در کفش و یا چکمه برای کودکان گذاشته می‌شوند. در ایتالیا، بریتانیا و آمریکا هدیه ها را در جوراب مخصوص گذاشته و اغلب آن‌ها را کنار آتش قرار می‌دهند. در بسیاری از کشورها برای دوستان ​و خانواده آن‌ها ممکن است زیر درخت کریسمس هدیه بگذارند.در بریتانیا، هدیه ها اغلب در روز کریسمس با تمام اعضای خانواده در کنار یکدیگر باز می‌شوند. ​رسم جوراب‌های آویخته از داستان سن نیکولاس آمده است.

هدیه دادن در روزهای کریسمس چگونه است ؟

هدایا، در کشورهای مختلف در روزهای متفاوتی باز می شوند. در هلند، کودکان اولین هدایای خود را در پنجم دسامبر، شب تولد سنت نیکولاس باز می کنند. کودکان در آلمان، جمهوری‌چک و برخی از کشورهای اروپایی در روز ششم دسامبر، روز تولد سنت نیکولاس این کار را انجام می دهند. کودکان در بریتانیا، آمریکا و بسیاری از کشورهای دیگر مانند ژاپن، در ۲۵ دسامبر هدایای خود را در روز کریسمس باز می‌کنند. آخرین هدایا در ششم ژانویه (یک ماه پس از اولین) باز می‌شوند. این به عنوان اپیفانی شناخته می‌شود و عمدتا در کشورهای کاتولیک مانند اسپانیا و مکزیک جشن گرفته می‌شود. ​یک روش محبوب برای دادن هدیه در گروه‌هایی مانند باشگاه، کلاس‌های مدرسه و محل کار، داشتن “بابانوئل” است. این جایی است که شما نام شخص دیگری را در گروه بیرون از کلاه (یا ظرف دیگر)می‌کشید! سپس یک هدیه برای آن شخص بخرید. وقتی هدایایی به آن‌ها داده می‌شود (اغلب در جشن کریسمس) هر فرد حاضر است اما هیچ ایده‌ای ندارند که کدام فرد در این گروه آن را برای آن‌ها خریده‌است!

ترک نظرات

مقاله مرتبط

هدیه های کریسمس
رنگهای کریسمس
کریسمس

"" افزودن لیست علاقمندی ها