استفاده از شمع در کریسمس

دلایل مختلفی در مورد ارتباط شمع با کریسمس وجود دارد. اگرچه کسی به طور دقیق نمی داند که شمع از چه زمانی در کریسمس مورد استفاده قرار گرفته است. شمع ها در طی جشن‌های باستانی زمستانی برای به خاطر سپردن این که بهار به زودی فرا خواهد رسید، مورد استفاده قرار می گرفتند. ​یکی از اولین گزارش ها در مورد استفاده از شمع در کریسمس به قرون وسطی بر می گردد، جایی که شمع بزرگی برای نشان دادن ستاره بیت‌لحم به کار می‌رود. عیسی توسط مسیحیان “نور جهان” خوانده می‌شود. این ممکن است شروع کننده ی رسم استفاده از شمع کریسمس در این ایام باشد.

شمع‌ همچنین در طول جشن هانوکا، جشنواره نور یهودیان که در طول زمستان جشن گرفته می‌شود، استفاده می‌شوند. در طول هشت شب از هانوکا، شمعی در جای ویژه‌ای (candelabra) روشن می‌ماند.

شمع نیز در جشنواره زمستانی مدرن Kwanzaa مورد استفاده قرار می‌گیرد، جایی که یک نگه دارنده ی شمع خاص به نام kinara، هفت شمع را نگه می دارد. ​شاید مشهور ترین استفاده از شمع در کریسمس توسط سرود شمع روشن صورت می گیرد. شمع نیز در اصل برای تزئین درختان کریسمس استفاده می‌شد تا اینکه چراغ‌های الکتریکی ایمن‌تر ابداع شدند! ​در بخش‌هایی از ایرلند، سنتی بود که حتما ” از شمع مخصوص کریسمس استفاده کنند.

شمع در کریسمس

مسیحیان در جنوب هند، اغلب لامپ‌های سوخته نفتی را بر روی سقف‌های صاف خانه‌های خود قرار می‌دهند تا کریسمس را جشن بگیرند. مسیحیان در چین از فانوس‌های کاغذی برای تزئین درختان کریسمس استفاده می‌کنند. شمع نیز به عنوان بخشی از روز سنت Lucia’s یا سنت Lucy’s استفاده می‌شود، جشنی در سوئد.

ترک نظرات

مقاله مرتبط

کریسمس
هدیه های کریسمس
رنگهای کریسمس
کریسمس

"" افزودن لیست علاقمندی ها