واقعیت هایی که در مورد کریسمس نمی دانید !

بله کریسمس نزدیک است! همه ما کریسمس را دوست داریم، اما تا چه حد هر یک از ما در مورد چرایی و چگونگی آن مطلع هستیم ؟ در اینجا ۳۱ نکته در مورد درخت‌های کریسمس، بابا نوئل و رودالف پیش روی شماست که (احتمالا) آنها را نمی‌دانید.

31 نکته از  واقعیت های کریسمس که باید بدانید 

1. کریسمس ظاهرا تولد عیسی‌ مسیح را در ۲۵ دسامبر ثبت می‌کند. اما ذکری از ۲۵ دسامبر در انجیل نیست و بیشتر مورخان معتقدند که او در بهار به دنیا آمده‌است. ​

۲. ۲۵ دسامبر احتمالا به این دلیل انتخاب شد که همزمان با بت‌پرست باستانی بود، جشنی که زحل را با مهمانی، قمار و هدیه دادن برگزار می کردند.

۳. بسیاری از سنت‌های کریسمس که امروزه اجرا می شود ریشه در ساتورنالیا دارد. (ساتورنالیا : جشن خدای زحل که در روم باستان برگزار می شده است) شاخه‌های درختان همیشه سبز در طول فصل زمستان به عنوان یادآور گیاهان سبز که در بهار رشد می‌کنند، هستند و وقتی که خدایان خورشید قوی شدند، مورد استفاده قرار گرفتند.

۴. همین شاخه های همیشه‌سبز، پایه و اساس درخت کریسمس برای مسیحی ها شد. گمان می‌رود که آلمانی‌ها اولین کسی باشند که “درخت‌های کریسمس” را در تعطیلات به خانه‌های خود می‌آوردند و آن‌ها را با شیرینی و چراغ تزیین می‌کردند. ​

درخت کریسمس

۵. درخت کریسمس در دهه ۱۸۳۰ راه خود را به آمریکا باز کرد، اما تا سال ۱۸۴۶ محبوب نبود، پس از آنکه شاهزاده آلبرت آلمان با ملکه ویکتوریا ازدواج کرد آن را به انگلستان آورد. این دو در جلوی درخت کریسمس نقاشی شده بودند و این سنت فورا محبوب شد. تب شاهی حتی در آن زمان هم همه گیر می شد.

۶. شناخته شده ترین دلیل برای هدیه دادن در کریسمس، سمبل هدیه‌های داده‌شده به عیسی‌ مسیح توسط سه مرد عاقل است. اما ممکن است از سنت ساتورنالیا سرچشمه بگیرد. (آنها با عیاشی به خدایان هدیه هایی ارزنده ارائه می کردند)

۷. به دلیل ریشه‌های آن در اعیاد کافران، کریسمس بلافاصله توسط مذهب پذیرفته نشد. در واقع، از سال ۱۶۵۹ تا ۱۶۸۱ جشن گرفتن کریسمس در بوستون غیر قانونی بود. در آن زمان در آنجا اگر جشن می گرفتید جریمه می شدید!

۸. “بابا نوئل” از “سنت نیکولاس”، که یک اسقف مسیحی است، می‌آید او در قرن چهارم میلادی در ترکیه زندگی می‌کرده است. سنت نیکولاس مقدار زیادی از ثروت را به ارث برده بود و محبوبیت او به این دلیل بود که آن را رها کرده بود تا به افراد محتاج کمک کند. وقتی مقدس شد او محافظ بچه‌ها بود. ​

9. بعد از مرگش، افسانه “سنت نیکولاس” پخش شد. نام سنت نیک در هلند به سینتر کلاس تبدیل شد. به همین اسم بعد از تغییر و تحولات بسیار زیاد ادبی تبدیل به سنت کلاس امروزی شده است.

10. هدیه آوردن بابا نوئل از هلند آمده است. از روزی که سنت نیکولاس در جشن روز 6 سپتامبر به کودکان هدیه میداده است. در این مراسم کودکان شب قبل کفششان را در جایی می گذاشتند و صبح روز بعد هدیه ی کوچکی که سنت نیکولاس برای آنها گذاشته بود را پیدا می کردند.

11. جوراب برای هدیه ی کریسمس از این داستان سرچشمه می گیرد : مرد فقیری با سه دخترش نمی‌توانست از عهده جهیزیه برای ازدواج دخترانش بر بیاید. یک شب سنت نیکولاس کیسه ای پر از طلا از دودکش آن مرد به خانه اش انداخت و اتفاقا کیسه ی طلا در جورابی که کنار شومینه قرار داشت افتاد و دختر بزرگش توانست ازدواج کند.

12. یکی از دلایلی که ما برای بابا نوئل شیر و بیسکویت می گذاریم، این است که کودکان هلندی برای سنت نیکولاس در روز جشن تولدش غذا و نوشیدنی سرو می کردند.

13. برای گوزن بابا نوئل هویج می گذاریم چون در اساطیر نورس، مردم برای اسب هشت پای اودین یونجه می گذاشتند. به امید این که خدا به خانه هایشان برکت بیاورد. کودکان هاندی هم همین کار را برای اسب بابا نوئل انجام می دادند.

14.ظاهری که امروز بابا نوئل دارد از یک جلسه در ۱۸۰۴ در انجمن تاریخی نیویورک نشات می گیرد، جایی که یکی از افراد آن جا جوراب های پر از اسباب بازی در دستان خود داشت.

بابانوئل کریسمس

15. با وجود این که بابا نوئل در گذشته آبی و سفید و سبز می پوشیده است، کت و شلوار قرمز سنتی او از دهه ۱۹۳۰ از کوکاکولا به دست آمد. ​

16. تصویر بابا نوئل در حال پرواز با سورتمه از سال ۱۸۱۹ شروع شد و یکی از رمان نویسان معروف آن زمان خواب آن را نیز دیده بود.

17. شعری که ما آن را به هشت گوزن می شناسیم، ” بازدید از سنت نیکولاس.” در واقع نام دیگری دارد که در زبان آلمانی به معنای رعد و برق است.

18. “شب خاموش” پر طرفدارترین آهنگ کریسمس ثبت‌شده در تاریخ است و از سال ۱۹۷۸ به بعد ۷۳۳ نسخه از حق تکثیر آن وجود دارد.​

19. افسانه‌ها بر این باورند  که آهنگ “شب خاموش” توسط پدر جوزف موهر در اتریش نوشته شده بود که مصمم بود پس از شکست اعضا، در مراسم کریسمس خود موسیقی داشته باشد. در واقع کشیش هنگام استقرار در کلیسای pilgrim در اتریش آن را نوشت.​

20. در همین حال، “کریسمس سفید” بهترین آهنگ پرفروش همه زمان‌ها است.​

21. آهنگ “بابا نوئل در حال آمدن به شهر” را وقتی نویسنده اش نوشت که حالت روحی خوبی نداشت و افسرده و بیکار بود. زمانی که از او خواسته شده بود این آهنگ را بنویسد برادرش فوت کرده بود و غم زیادی بر او غلبه کرده بود به همین دلیل غم مرگ برادرش و خاطرات کریسمس با هم تلفیق شده بودند.

22. آهنگ جینگل بلز در واقع برای مراسم شکرگزاری ساخته شده بود.

23. محبوب ترین آهنگ کریسمس تا به حال، آهنگ ماریا کری به نام ” تمام چیزی که من در کریسمس می خواهم تو هستی ” می باشد که در موزیک ویدیو ی او همسر ماریا کری نقش بابا نوئل را ایفا می کند.

ترک نظرات

مقاله مرتبط

کریسمس
هدیه های کریسمس
رنگهای کریسمس

"" افزودن لیست علاقمندی ها